ECS-480-CDX-2301
DigiKey Part Number
50-ECS-480-CDX-2301TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-480-CDX-2301CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-480-CDX-2301DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-480-CDX-2301
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±10ppm Crystal 8pF 23 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
23 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)