22MWCA350500
DigiKey Part Number
145-22MWCA350500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22MWCA350500
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE NATURAL ADH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle on Base Natural Adhesive 0.350" L x 0.250" H (8.89mm x 6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22MWCA350500 Models
Mounting Type
Adhesive
Manufacturer
Essentra Components
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Series
Color
Natural
Packaging
Bulk
Length
0.500" (12.70mm)
Part Status
Active
Width
0.500" (12.70mm)
Type
Clip, Wire Saddle on Base
Height
0.525" (13.34mm)
Type Attributes
Micro
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.350" L x 0.250" H (8.89mm x 6.35mm)