WHC-625-01BK
DigiKey Part Number
RPC3348-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-625-01BK
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.625" (15.88mm)
EDA/CAD Models
WHC-625-01BK Models
Category
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length
1.125" (28.58mm)
Width
0.500" (12.70mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.080" (2.03mm)
Opening Size
0.625" (15.88mm)