MR25H40CDC
DigiKey Part Number
819-1037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR25H40CDC
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Customer Reference
Detailed Description
MRAM (Magnetoresistive RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 8-DFN-EP, Large Flag (5x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MR25H40CDC Models
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Packaging
Tray
Clock Frequency
40 MHz
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)