MR25H40VDF
DigiKey Part Number
819-MR25H40VDF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR25H40VDF
Description
IC RAM 4MBIT SPI 40MHZ 8DFN
Customer Reference
Detailed Description
MRAM (Magnetoresistive RAM) Memory IC 4Mbit SPI 40 MHz 9 ns 8-DFN-EP, Small Flag (5x6)
Category
Clock Frequency
40 MHz
Mfr
Access Time
9 ns
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)