EFD2471A3S-10MH4L
DigiKey Part Number
776-EFD2471A3S-10MH4L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFD2471A3S-10MH4L
Description
FLEXMIMO WIFI 6E ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi FlexPIFA MHF4L Adhesive
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Ezurio
VSWR
2.5
Packaging
Bag
Gain
2.2dBi, 3.8dBi, 3.3dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
MHF4L
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.45GHz, 6.5625GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz, 6GHz ~ 7.125GHz
Height (Max)
0.185" (4.70mm)