Image for E18/4/10/R-3C96-A160-P is not available
E18/4/10/R-3C96-A160-P
DigiKey Part Number
E18/4/10/R-3C96-A160-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E18/4/10/R-3C96-A160-P
Description
FERRITE CORE E 3C96
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C96 Ferrite Core E Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.157" (4.00mm) Height
Category
Material
3C96
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
0.157" (4.00mm)
Part Status
Active
Length
0.709" (18.00mm)
Core Type
E
Width
0.394" (10.00mm)