E18/4/10/R-3C96-A250-P | |
|---|---|
DigiKey Part Number | E18/4/10/R-3C96-A250-P-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E18/4/10/R-3C96-A250-P |
Description | FERRITE CORE E 3C96 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated 3C96 Ferrite Core E Type 0.709" (18.00mm) Length 0.394" (10.00mm) Width Diameter 0.157" (4.00mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
Category | Material 3C96 |
Manufacturer Ferroxcube | Finish Uncoated |
Packaging Bulk | Height 0.157" (4.00mm) |
Part Status Active | Length 0.709" (18.00mm) |
Core Type E | Width 0.394" (10.00mm) |