E64/10/50-3C95 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1779-1057-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E64/10/50-3C95 |
Description | FERRITE CORE E 3C95 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated 3C95 Ferrite Core E Type 2.520" (64.00mm) Length 2.000" (50.80mm) Width Diameter 0.402" (10.20mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
Category | Material 3C95 |
Manufacturer Ferroxcube | Finish Uncoated |
Packaging Bulk | Height 0.402" (10.20mm) |
Part Status Active | Length 2.520" (64.00mm) |
Core Type E | Width 2.000" (50.80mm) |