PLT43/28/4.1-3F36 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1779-1160-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PLT43/28/4.1-3F36 |
Description | FERRITE CORE PLT 3F36 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated 3F36 Ferrite Core PLT Type 1.700" (43.20mm) Length 1.098" (27.90mm) Width Diameter 0.161" (4.10mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
Category | Material 3F36 |
Manufacturer Ferroxcube | Finish Uncoated |
Packaging Bulk | Height 0.161" (4.10mm) |
Part Status Active | Length 1.700" (43.20mm) |
Core Type PLT | Width 1.098" (27.90mm) |