PQ40/30-3F36
DigiKey Part Number
1779-1211-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ40/30-3F36
Description
FERRITE CORE PQ 3F36 2PC SET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3F36 Ferrite Core PQ Type 1.634" (41.50mm) Length 1.102" (28.00mm) Width Diameter 1.181" (30.00mm) Height
Category
Material
3F36
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Length
1.634" (41.50mm)
Core Type
PQ
Width
1.102" (28.00mm)