DFM-20-50-P-A-GF
DigiKey Part Number
2171-DFM-20-50-P-A-GF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFM-20-50-P-A-GF
Detailed Description
Linear Actuator Guided Cylinder Double Acting 1.969" (50.00mm)
Stroke Length
1.969" (50.00mm)
Operating Pressure
29 ~ 145 PSI (2 ~ 10 bar)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C