DSBC-32-20-PPSA-N3
DigiKey Part Number
2171-DSBC-32-20-PPSA-N3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSBC-32-20-PPSA-N3
Description
STANDARDS-BASED CYLINDER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Actuator Square Cylinder Double Acting 0.787" (20.00mm)
Category
Stroke Length
0.787" (20.00mm)
Operating Pressure
9 ~ 174 PSI (0.6 ~ 12 bar)
Packaging
Bulk
Construction
Square Cylinder
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C