FSP150-AJBU3
DigiKey Part Number
2967-FSP150-AJBU3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP150-AJBU3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19.5V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.5V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
500mW
Manufacturer
FSP Technology Inc.
Polarization
Positive Center
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.47" L x 2.54" W x 0.91" H (113.5mm x 64.5mm x 23.0mm)
Voltage - Output
19.5V
Approval Agency
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max)
7.7A
Power (Watts)
150 W