05-16-A-0203-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-16-A-0203-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-16-A-0203-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 16
Detailed Description
16 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 7.992" (203.00mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
7.992" (203.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)