WR9QI750LCPNNAR6B
WR9QI750LCPNNAR6B
WR9QI750LCPNNAR6B
WR9QI750LCPNNAR6B
DigiKey Part Number
1939-1572-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR9QI750LCPNNAR6B
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Detailed Description
24V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
WR9QI750LCPNNAR6B Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
Level VI
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
72" (1.83m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.91" L x 1.71" W x 1.34" H (74.0mm x 43.5mm x 34.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max)
750mA
Standard Number
60950-1; 62368-1
Power (Watts)
18 W