GSMF3.3CA
DigiKey Part Number
4786-GSMF3.3CATR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-GSMF3.3CACT-ND - Cut Tape (CT)
4786-GSMF3.3CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSMF3.3CA
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8.8VC SOD123FL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.8V Clamp 22.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
4.22V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8.8V