TG74-1406N1LFTR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
140µH LAN 10 Base-T Pulse Transformer 1CT:1CT Transmitter, 1CT:2CT Receiver Surface Mount
TG74-1406N1LFTR
DigiKey Part Number
5843-TG74-1406N1LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG74-1406N1LFTR
Description
ISO MOD 10BASE-T 1C:2C X-TEMP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.500" L x 0.280" W (12.70mm x 7.11mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance
140µH