M22-3020200
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
M22-3020200
DigiKey Part Number
952-1329-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M22-3020200
Description
CONN RCPT HSG 4POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M22-3020200 Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Contact Termination
Crimp
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Thermoplastic
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.079" (2.00mm)