M50-3300642
M50-3300642
Harwin’s Company Overview
M50-3300642
DigiKey Part Number
952-2675-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-3300642
Description
CONN RCPT 12POS IDC 30AWG GOLD
Detailed Description
12 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
EDA/CAD Models
M50-3300642 Models
Category
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
12
Pitch
0.050" (1.27mm)