M50-3302042 (side)
M50-3302042
M50-3302042
M50-3302042
DigiKey Part Number
952-2564-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-3302042
Description
CONN RCPT 40POS IDC 30AWG GOLD
Detailed Description
40 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 30 AWG
EDA/CAD Models
M50-3302042 Models
Category
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Wire Gauge
30 AWG
Number of Positions
40
Pitch
0.050" (1.27mm)