M50-9112042
DigiKey Part Number
952-2866-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9112042
Description
20+20 IDC SKT TO SKT 300 LONG
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9112042 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")