BFR380L3E6327XTMA1
DigiKey Part Number
BFR380L3E6327XTMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BFR380L3E6327XTMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BFR380L3E6327XTMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFR380L3E6327XTMA1
Description
RF TRANS NPN 9V 14GHZ TSLP-3-1
Customer Reference
Detailed Description
RF Transistor NPN 9V 80mA 14GHz 380mW Surface Mount PG-TSLP-3-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BFR380L3E6327XTMA1 Models
Category
Power - Max
380mW
Manufacturer
Infineon Technologies
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
90 @ 40mA, 3V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Collector (Ic) (Max)
80mA
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
150°C (TJ)
Transistor Type
NPN
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
9V
Package / Case
SC-101, SOT-883
Frequency - Transition
14GHz