BSC025N03MSGATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BSC025N03MSGATMA1 |
Description | MOSFET N-CH 30V 100A TDSON-8 |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 30 V 23A (Ta). 100A (Tc) 2.5W (Ta), 83W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-1 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BSC025N03MSGATMA1 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 98 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 7600 pF @ 15 V |
Part Status Obsolete | Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 83W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |