ISC032N12LM6ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC032N12LM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC032N12LM6ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC032N12LM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC032N12LM6ATMA1
Description
TRENCH >=100V
Detailed Description
N-Channel 120 V 20A (Ta), 170A (Tc) 3W (Ta), 211W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 FL
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 110µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
82 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5700 pF @ 60 V
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 211W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
120 V
Supplier Device Package
PG-TDSON-8 FL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
3.3V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.2mOhm @ 50A, 10V