IMSA-13065B-2-12Y900
DigiKey Part Number
2248-IMSA-13065B-2-12Y900TR-ND - Tape & Reel (TR)
2248-IMSA-13065B-2-12Y900CT-ND - Cut Tape (CT)
2248-IMSA-13065B-2-12Y900DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IMSA-13065B-2-12Y900
Description
HEADER SMT RA 12POS KEY-A
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 12 position 0.079" (2.00mm)
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Locking Ramp
Series
Insulation Height
0.366" (9.30mm)