MX84B032SF1
MX84B032SF1
MX84B032SF1
DigiKey Part Number
670-MX84B032SF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B032SF1
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.20MM
Detailed Description
32 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Features
Retainer
Contact Type
Female Socket
Pitch
0.087" (2.20mm)