LRC0201BS4N7GV001T
DigiKey Part Number
712-LRC0201BS4N7GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-LRC0201BS4N7GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-LRC0201BS4N7GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRC0201BS4N7GV001T
Description
FIXED IND 4.7NH 300MA 500 MOHM
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 500mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)