C0603C121F1GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 495
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1 103
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
120 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C121F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C121F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C121F1GALTU
Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C121F1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)