C320C104K5R5TA7301 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C320C104K5R5TA7301 |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C320C104K5R5TA7301 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.100" (2.54mm) |