SS26V-R100330
DigiKey Part Number
399-10692-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SS26V-R100330
Description
CMC 33MH 1A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A DCR 700mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SS26V-R100330 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
700mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.024" L x 0.807" W (26.00mm x 20.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
1.201" (30.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
33 mH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1A