T520V227M010AHE025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9 822
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 700
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
T520V227M010AHE025
DigiKey Part Number
399-T520V227M010AHE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V227M010AHE025
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520V227M010AHE025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V