T521X336M050ATE075 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T521X336M050ATE075 |
Description | CAP TANT POLY 33UF 50V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T521X336M050ATE075 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer KEMET | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 33 µF | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code X |
Voltage - Rated 50 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100kHz |