SBSMC5000683MXT
DigiKey Part Number
1608-1198-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1198-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1198-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSMC5000683MXT
Description
CAP FEEDTHRU 0.068UF 500V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF Feed Through Capacitor 500V 20 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
20 A
Manufacturer
Knowles Syfer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
43dB @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.068 µF
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.133" (3.38mm)
Voltage - Rated
500V