02013J0R4PBSTR
DigiKey Part Number
478-11731-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11731-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11731-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013J0R4PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.4PF 25V 0201
Detailed Description
0.4 pF Thin Film Capacitor 25 V 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
02013J0R4PBSTR Models
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.4 pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Tolerance
±0.02pF
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)