12065C4R7KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 70 236
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 237 135
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
4.7 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12065C4R7KAT2A
DigiKey Part Number
12065C4R7KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C4R7KAT2A
Description
CAP CER 4.7PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12065C4R7KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)