1812YC106JAT2A
DigiKey Part Number
1812YC106JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YC106JAT2A
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1812YC106JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.090" (2.29mm)