KC3225K75.0000C10E00
DigiKey Part Number
478-KC3225K75.0000C10E00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC3225K75.0000C10E00
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KC3225K75.0000C10E00 Models
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)