KGM15CS61A106MT
DigiKey Part Number
478-KGM15CS61A106MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15CS61A106MTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15CS61A106MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15CS61A106MT
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15CS61A106MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)