KGM31VR71C334KU
DigiKey Part Number
478-KGM31VR71C334KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31VR71C334KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31VR71C334KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VR71C334KU
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31VR71C334KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)