KGP32SR72A225KL1J
DigiKey Part Number
478-KGP32SR72A225KL1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGP32SR72A225KL1JCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGP32SR72A225KL1JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGP32SR72A225KL1J
Description
1210, X7R, 100V, 2200NF, 10%, 1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.138" L x 0.098" W (3.50mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.134" (3.40mm)