LD031A121GAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
120 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
LD031A121GAB2A
DigiKey Part Number
478-LD031A121GAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD031A121GAB2A
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD031A121GAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)