LD063C475KAB2A\500
DigiKey Part Number
478-13109-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13109-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13109-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD063C475KAB2A\500
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD063C475KAB2A\500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)