LD063C475KAB2A
DigiKey Part Number
478-LD063C475KAB2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LD063C475KAB2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-LD063C475KAB2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD063C475KAB2A
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LD063C475KAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)