SR215C104KAA
DigiKey Part Number
478-2472-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215C104KAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SR215C104KAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)