SR591C104KARTR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SR591C104KARTR1 |
Description | CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |