SDG450XS
DigiKey Part Number
5073-SDG450XS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDG450XS
Description
JACK SCR KIT .45""X.16""
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jackscrew Socket For D-Sub Connectors
Category
For Use With/Related Products
D-Sub Connectors
Manufacturer
L-com
Features
Hardware Included
Series
Length - Threaded Portion Below Head
0.400" (10.16mm)
Packaging
Bag
Length - Below Head
0.450" (11.43mm)