LI0402C470R-10
DigiKey Part Number
240-LI0402C470R-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-LI0402C470R-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-LI0402C470R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0402C470R-10
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 300mA 150mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.01mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
47 Ohms @ 100 MHz