67SLH060100050PI00
DigiKey Part Number
903-1600-2-ND - Tape & Reel (TR)
903-1600-1-ND - Cut Tape (CT)
903-1600-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
67SLH060100050PI00
Description
RFI FILM OVER FOAM PU SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Film Over Foam Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU) Solder
Category
Length
0.197" (5.00mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Height
0.394" (10.00mm)
Series
Material
Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Attachment Method
Solder
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Type
Film Over Foam
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Hourglass
Shelf Life
24 Months
Width
0.236" (6.00mm)