40-CBSA-1.25X3.0X0.4
DigiKey Part Number
40-CBSA-1.25X3.0X0.4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
40-CBSA-1.25X3.0X0.4
Description
RF SHIELD 1.25" X 3" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 3.000" (76.20mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.400" (10.16mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
3.000" (76.20mm)
Series
Width - Overall
1.250" (31.75mm)